• هنرمندان این قطعه

کلیپ برای دختر همسایه - دیسبک دختران افغانستانی به شروین

3,009
3,009
موسیقی افغانستان

موسیقی افغانستان

0 دنبال کننده

در روزهای اخیر کلیپی با عنوان «دختر همسایه» که توسط دختران افغانستانی در پی وایرال شدن آهنگ برای شروین منتشر شده است که حسابی جنجال به پا کرده است.

ماجرای کلیپ برای دختر همسایه

در این کلیپ که در آن تعدادی از دختران افغانستانی گوشه‌ای از "آزادی" که آمریکا و برخی کشورهای غربی دو دهه قبل و پیش از آغاز حمله آمریکا و متحدانش وعده آن را به زنان و دختران افغانستانی داده بودند، به نمایش گذاشتند. در این کلیپ ضمن اشاره به برخی جنایات ارتش آمریکا در قبال مردم مظلوم افغانستان، این توصیه به زنان و دختران ایرانی می‌شود که همچون ملت افغانستان مقهور شعارهای به ظاهر زیبای غربی‌ها در حوزه‌ آزادی نشوند.

در این کلیپ دختران افغانستان سرنوشت خود را به دختران ایرانی یادآور می‌شوند و می‌خواهند که از تجربه این کشور و آنچه که در مقابل چشم آنان است درس بگیرند. همچنان‌که امروز بر همگان مسجل شده است که دشمنان به دنبال سواستفاده از اعتراضات ایران هستند.

شروین حاجی‌پور، از خوانندگان ایرانی، در هفته نخست اعتراض‌ها آهنگ «برای ...» را منتشر کرد که در بازتاب بسیار زیادی داشت. این موارد که در آهنگ شروین گفته شدند در قطعه «برای دختر همسایه» به دلایلی برای تشویق معترضان به خودداری از اعتراض تغییر داده شده‌اند.

این قطعه، با جملاتی که جو بایدن در جریان کارزار انتخاباتی حزب دموکرات بیان کرد به پایان می‌رسد. در آن سخنرانی، بایدن در اظهاراتی مداخله‌جویانه بعد از دیدن کسانی که شعار «ایران را آزاد کنید» یا «ایران آزاد» را دست داشتند، گفت: «نگران نباشید، ما ایران را آزاد می‌کنیم. آنها به زودی خودشان را آزاد می‌کنند.» منبع

نمایش بیشتر

از همین کانال

از همین دسته بندی