امید جهان

امید جهان

با شنیدن اسم امید جهان قطعا یاد آهنگ های شاد بندری می افتید و انصافا هم حق دارید چون او یکی از خواننده های موفق و پرطرفدار جنوبی است. در این کانال از پلتفرم آهنگ ویدیو تمام کارهای امید جهان را بصورت یکجا تماشا کنید.

زندگی نامه امید جهان

امید جهان متولد بهمن ۱۳۶۰ در آبادان، خواننده است. زیر نام پدرش محمود جهان خواننده مشهور موسیقی محلی و بندری جنوبی، بصورت رسمی از ۲۳ سالگی وارد بازار موسیقی شد تا اینکه بعد از سال ها سبک جدیدی خود را پیدا کرد و حالا مجاز شده و کنسرت هم می دهد.

خوانندگی را از کودکی نزد پدرش فراگرفت تا اینکه با تلفیق موسیقی فولک جنوبی با سازهای پاپ خیلی زود با آهنگ هله دان دان سر زبان ها افتاد. او اولین بار در سال ۸۳ آلبوم پسر جنوبی و سال ۸۵ آلبوم پاپتی را بصورت غیررسمی منتشر کرد. سپس بعنوان خواننده خالتور (عروسی ها) فعالیت خود را ادامه داد.

امید بعد از تلاش ناموفق برای مجوز دار شدن مدتی راهی کشور ارمنستان شد سپس چند سالی هم در تاجیکستان زندگی کرد و از آنجا فعالیت خود را ادامه داد. خرداد ۱۳۹۴ بود که امید جهان در ۳۴ سالگی اولین آلبوم مجوز دار خود بنام وایسا تند نرو را در سبک حال و هوای جنوبی با اشعاری محلی منتشر شد.

این خواننده جنوبی ۱۹ دی ۱۳۹۴ توانست اولین کنسرت رسمی خود را در برج میلاد برگزار کند و حالا علاوه بر حضور در برنامه های سازمانی در تلویزیون هم حضور دارد. منبع توضیحات

جدیدترین ویدیوها

آهنگ ساحل دریا - امید جهان
3:30
19 بازدید
امید جهان
2 هفته پیش
موزیک ویدیو داغت نبینوم - امید جهان
3:37
50 بازدید
امید جهان
1 ماه پیش

آهنگ گوش کنید

آهنگ ساحل دریا - امید جهان

امید جهان

موزیک ویدیو داغت نبینوم - امید جهان

امید جهان