گروه ایگلز

گروه ایگلز

یکی از معروفترین گروه های موسیقی راک جهان بدون شک گروه ایگلز The Eagles است. در این کانال شما را دعوت به تماشای هنرمندی و جادوی گروه ایگلز می کنیم.

بیوگرافی گروه ایگلز

گروه ایگلز (The Eagles) یک گروه موسیقی آمریکایی معروف و تأثیرگذار در سبک راک کانتری (rock country) و راک کلاسیک (classic rock) است. این گروه در دهه 1970 میلادی تشکیل شد و به عنوان یکی از برجسته‌ترین گروه‌های موسیقی در تاریخ صنعت موسیقی شناخته می‌شود. ایگلز به عنوان پیشوایان جنبش موسیقی راک کانتری و موسیقی راک غربی (country rock) شناخته می‌شوند و تأثیر بزرگی بر روی سبک‌های موسیقی مختلف داشته‌اند.

گروه ایگلز در سال 1971 توسط چهار نفر بنیان‌گذار شد: گلن فری، دان هنلی، رندی میزنر، و برنی لیدن. اعضای اصلی گروه در سال‌های بعدی تغییر کرد، اما اعضای مهمی مانند دون هنلی و جو والش همیشه در تشکیل گروه حضور داشتند.

گروه ایگلز به موفقیت‌های بزرگی دست یافت و آلبوم‌های معروفی مانند "Hotel California" (1976)، "Desperado" (1973)، و "One of These Nights" (1975) را منتشر کردند. آلبوم "Hotel California" به ویژه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین آثار در تاریخ موسیقی راک شناخته می‌شود و آهنگ "Hotel California" از این آلبوم به یکی از آهنگ‌های برجسته و محبوب در دنیای موسیقی تبدیل شد.

ایگلز در طول دوران فعالیت خود بسیاری از جوایز و افتخارات را به دست آوردند، از جمله جوایز گرمی و عضویت در سالن مشاهیر موسیقی راک و رول (Rock and Roll Hall of Fame). در دهه‌های 1980 و 1990، گروه فعالیت‌های مختلفی داشت و آلبوم‌های جدید منتشر کرد.

همچنین لازم به ذکر است که گروه ایگلز در سال 2016 پس از فوت گلن فری، تصمیم به بازگشت به صحنه‌های موسیقی گرفت و با تغییراتی در ترکیب اعضا، به نمایش‌های زنده بازگشت. اعضای فعلی گروه شامل دون هنلی، جو والش، تیموثی ب. شمیت، دویت کرانز و گرگ فیلنگز هستند.

گروه ایگلز به عنوان یکی از آیکون‌های موسیقی راک و کانتری شناخته می‌شود و آثار آنها تا همین زمان فعلی هم مورد تحسین و احترام قرار دارند.

همه موزیک ویدیو آهنگ ویدیو کوتاه

جدیدترین ویدیوها

اجرای زنده آهنگ هتل کالیفرنیا - گروه ایگلز
6:44
509 بازدید
گروه ایگلز
6 ماه پیش

ویدیوهای کوتاه

محبوبترین ویدیوها

اجرای زنده آهنگ هتل کالیفرنیا - گروه ایگلز
6:44
509 بازدید
گروه ایگلز
6 ماه پیش

آهنگ گوش کنید

اجرای زنده آهنگ هتل کالیفرنیا - گروه ایگلز

گروه ایگلز

ahangiato